O autorze
Piszę, co myślę

Żałuję, że ktoś w Mamie i Tacie upadł na głowę

Czy serio – jak słusznie jakaś wkurzona internautka napisała w komentarzu pod tym filmem – my, bezdzietne kobiety (pomijając, że sporo z nas nie ma dzieci, bo nie chce) mamy żałować, że nie zdążyłyśmy zostać potraktowane na porodówce jak ścierki do podłogi, że nie zdążyłyśmy zwijać się z bólu pod okiem lekarza „wiedzącego lepiej”, że nie potrzeba nam znieczulenia? Mamy żałować, że nie zdążyłyśmy przejść gehenny stania w kilometrowych kolejkach z bobasem w przychodniach? Strachu, że choć pracujemy tak samo dobrze jak przed ciążą, a nawet lepiej, pracodawca nie przyjmie nas z powrotem? Lęku jak sobie damy radę, gdy tatuś dziecka odfrunie i zechce mu się nie płacić alimentów? Czy Wy tam, w Fundacji Mama i Tata upadliście na głowę? A może jesteście przybyszami z planety Episkopat?

Chciałabym zobaczyć spot z mężczyzną w roli głównej. „Zdążyłem zrobić karierę, zwiedziłem pół świata i kupiłem dom. Nie zdążyłem zostać tatą. Żałuję”. I chciałabym zobaczyć film w roli głównej z kobietą, która miała kiedyś dobrą pracę i marzenia, miała przed sobą świetną przyszłość – dopóki się nie zakochała i nie wyszła za mąż za gnuśnego lenia, który nie potrafi włączyć pralki i sądzi, że papier toaletowy sam odrasta na rolkach (dobrze, żeby tylko tyle, bo zawsze może jeszcze gwałcić, bić i pić).

Czy naprawdę ludzie z Fundacji Mamy i Taty sądzą, że Polki są jak te trzy świnki z bajki: jedna nie urodziła, bo leciała do Tokio, druga, bo remontowała dom, a trzecia, bo kupowała apartament? ? (jest świetny rysunek Andrzeja Mleczki na ten temat) Czy mają jakikolwiek pojęcie o polskiej rzeczywistości, w której dla wielu młodych ludzi szczytem marzeń są dwa zatęchłe pokoiki z kuchnią? Czy wiedzą o potwornym braku poczucia bezpieczeństwa i niepewności jutra, z którymi potencjalne młode matki i młodzi ojcowie zmagają się na co dzień?

A pomijając to - czy naprawdę ktoś tam myśli, że w chętnych by zostać ojcami, odpowiedzialnych, niezależnych materialnie i zwyczajnie – dojrzałych i mądrych życiowo mężczyznach Polki mogą przebierać jak w ulęgałkach?

Jedyny spot jaki powinniście w tej waszej fundacji nakręcić, to spot o polskich posłach, ludziach ustalających tak bezdennie nieludzkie, nielogiczne i niesprawiedliwe prawo, tak nielogiczne i zniechęcający ramy codziennego życia, że żeby urodzić, trzeba zgłupieć jeszcze bardziej, niż Wy, publikując swoje filmowe arcydzieło.
Trwa ładowanie komentarzy...